مصالح ساختمانی برای دیوارها

مصالح مورد استفاده برای ساخت دیوارها شخصیت سازه را تشکیل می دهد. بعضی از انواع مصالح ظاهری مدرن و شیک به ساختمان می دهند، در حالی که بعضی دیگر حس گرمی و نوستالژی را ایجاد می کنند. انتخاب درست مصالح ساختمانی مناسب برای ساخت  دیوارها بسیار مهم است و باید با توجه به بودجه و الزامات صورت گیرد.

با رشد سریع تکنولوژی و اختراعات پیوسته، تکنیک ها و مصالح ساختمانی جدید برای دیوار  توسعه یافته اند که این ها طیفی از مصالح سنتی و در دسترس طبیعی تا مصالح ساخته شده مصنوعی را شامل می شود.

انواع مختلف دیوارهای مورد استفاده

  • دیوار بلوک بتنی

بلوک های سیمانی به سبب اینکه در شکل ها و اندازه های متفاوت ساخته می شوند؛ انتخاب های فراوانی را برای استایل و طراحی در اختیار معمار قرار می دهد. دیوارهای ساخته شده از بلوک های بتنی بسیار مستحکم و با دوام هستند و اثرات فشار قابل توجهی را می توانند تحمل کنند. این نوع دیوارها نیاز به نگهداری زیادی ندارند و هیچ نوع ماده شیمیایی مضر و حساسیتی را منتشر نمی کند.

  • دیوار آجری

آجر متداول ترین و محبوب ترین مصالح ساختمانی برای دیوارها است. دیوارهای ساخته شده از آجر توسط رطوبت و مواد شیمیایی آسیب نمی بینند و مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی شدید دارند. آجرها از خاک رس که دوستدار محیط زیست است؛ ساخته می شوند و به سادگی آتش نمی گیرند.

دیوارهای ساخته شده از آجرها سنگین اند و نیاز به فونداسیون قوی برای تحمل بارشان دارند. هزینه ساخت دیوار از آجرها بالاست و یکی دیگر از معایب آنها به عنوان مصالح ساختمانی این است که انعطاف زیادی را در طراحی فراهم نمی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست